3247483. TEGNINGER 12 stykker, 19. århundrede.
Portræt af en mand, blyant
Landskab 2 stk. blyant
Skt. Hans Visby, blæk
Hund på hundehus signeret Engström, blyant
Portræt af Madame Matilde Birger, uidentificeret kunstner maj 81, blyant
Madonna Riepenhausen Rom 1844, blyant
Tegning madonna og akvarel, kvinde Erner Palermo
Italiensk kvinde, Ferari Roma 1840, blyant
Kvinders konvolut von Krüger blyant
Bondekvinde, Friedlander Rom 1845, blyant med hvidt omslag.
Portræt af en mand, blyant
Landskab 2 stk. blyant
Skt. Hans Visby, blæk