HJØRNESKAB, folklore, 17/1800-tallet.

324424. HJØRNESKAB, folklore, 17/1800-tallet.

Dueblåt maleri. Buet model, over- og underskabe, hylder indvendig. Bredde 132, dybde 63, højde 242,5 cm.

Brugs- og aldersrelateret slitage, huller, ridser, mærker, patina.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.846