BOGERYLDE, 2 sektioner, NK, sidste halvdel af 1900-tallet.
324393. BOGERYLDE, 2 sektioner, NK, sidste halvdel af 1900-tallet.
Hver sektion med seks løse hylder med mulighed for justerbar højde.
Tallerken mærket Triva, NK-Design, NK's værksteder Nyköping, Made in Sweden, NK.
Samlet længde 198 cm.
Bredde 44,5 cm.
Højde ca 210 cm.
Brugsslitage, stødmærker, ridser, snavs/pletter, en hyldeholder mangler.
Samlet længde 198 cm.
Bredde 44,5 cm.
Højde ca 210 cm.