16-FLAMMIGER LÜSTER. Lysekrone med krystal skåle og krystal dråber.

324392. 16-FLAMMIGER LÜSTER. Lysekrone med krystal skåle og krystal dråber.

Meget stor og tung krystal lysekrone, dateret til midten af det 20. århundrede. Otte arme med seksten fatninger til pærer, mål ca.: Højde 50 cm, diameter 100 cm.

God stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

God stand.

Antal besøg: 1.089