PER KIRKEBY. Bøger og radering (2 stk), Danmark.

3243335. PER KIRKEBY. Bøger og radering (2 stk), Danmark.

1. Per Kirkeby Bygningskunst af Lars Morell, Jens Lindhe, Aristo 1996, 1 udgave, 1 oplag. 396 sider. ISBN 87-985103-2-0. Af orange omslag fremgår det at dette er et nummereret eksemplar no. 042 ud af 100. Der medfølger en signeret radering af Per Kirkeby ligeledes nummereret no. 42/100. Blyantssigneret PK 96.
2. Per Kirkeby Skulptur af Poul Erik Tøjner. Kunstbogklubben. Forlaget Bjerggaard 2005. 30 x 24 cm / 240 sider. ISBN 87-11-23222-6. Med smudsomslag.

Alders- og brugsslitage.

Tema

Kvalitetsauktion January

Få foretaget en gratis vurdering!

Alders- og brugsslitage.

Tema

Kvalitetsauktion January

Antal besøg: 931