EN Gibson guitar, sandsynligvis Special 4, 1930s/40'erne.

3242757. EN Gibson guitar, sandsynligvis Special 4, 1930s/40'erne.

Sort buetop, flad ryg, lavet i Kalamazoo, Michigan. Ikke markeret med serienummer eller synligt FON-nummer. Tagget „Made in U.S.A. Af Gibson, Inc. Kalamazoo Mich“. Kropslængde ca. 51 cm, bredde 40,5 cm. Samlet længde ca. 101,5 cm.

Proveniens
Stig Landstrøm.

Brugsslitage og mærker. Renoveret og færdiggjort. Synlig klæbemiddelrest langs gribebrættet på låsen. Mindre retoucher. Binding er delvist frigivet fra bagcoveret. Revnet/revnet ved nakkefastgørelsen. Hård taske inkluderet, ikke original.

Få foretaget en gratis vurdering!

Proveniens
Stig Landstrøm.

Betalingsmetode for genstanden

BetalingskortBankoverførsel

Levering

: Angiv placering

Angiv din placering for at se transportmuligheder og -priser.

Antal besøg: 788