323512. KOP og SAKS, sølv, vægt 43,12 gram, Sverige og Norge, 1900-tallet.
Skål stemplet: 830S, LO (Brodene Lohne) Bergen, Norge, ukendt årstal, højde 4,2 cm.
Saks stemplet: GEWE (Gewe Silvervarufabriken Ab) Malmø, Sverige, 1950, længde ca 10,5 cm.
Brugsslitage.