323379. SKAB, gustaviansk stil, 20. århundrede.
Hvidmalet med forgyldt dekoration. Dekoration med fleuroner, trofæ og riller. Interiør med hylder og 2 skuffer. 2 nøgler. Todelt.
Længde 110 cm, bredde 44 cm, højde 178 cm.
Brugsslitage, mindre mærker og skader på højre side af skabet.