GLAS, 59 stk., hel krystal, "Silvia", Ingeborg Lundin, Orrefors. 1900-tallet.

323281. GLAS, 59 stk., hel krystal, "Silvia", Ingeborg Lundin, Orrefors. 1900-tallet.

9 vinglas højde 14,8 cm.
9 sherryglas, højde 11,3 cm.
10 snapseglas, højde 13,7 cm.
9 stk., ølglas, højde 12,2 cm.
9 whiskyglas, højde 6,7 cm.
1 karaffel, højde 24,5 cm.
1 skål, diameter 14,4 cm, højde 11,5 cm.
2 lanterner signeret "Orrefors", diameter 8,5 cm, højde 4 cm.

Mindre Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

9 vinglas højde 14,8 cm.
9 sherryglas, højde 11,3 cm.
10 snapseglas, højde 13,7 cm.
9 whiskyglas, højde 6,7 cm.
1 karaffel, højde 24,5 cm.

Mindre Brugsslitage.

Antal besøg: 1.883