Bestående af et blyantdesign af Boris Anrep; en akvarel af Peter Midgley, „Designs for Sgraffito“; en tegning af en nøgen af Terence Loudon, 1957; en billedgravering af Stonyhurst af James Craig Annan; otte grå vaske- og blyanttegninger af Tony Cyriax; en akvatint af Emma Bryant, 1983; et tryk af `Solitude` efter Lucien Dialsarro fra `Pissarro`, 1893; en ætsning af Julius Komjati; en tegning af „Den spanske synagoge, Jerusalem „af John Fulleylove „; otte reproduktioner af“ Croques de Mode „efter Raoul Dufy, 1920; og diverse tryk og tegninger af/efter E O Hoppe, A Vidal, Charles Aitken m.fl., nogle signeret, uindrammet (folio).
Blandet tilstand; rimelig generelt.