SIGNIERT J. BECKER. Stilleben med røde og hvide roser i en oval ramme.
323167. SIGNIERT J. BECKER. Stilleben med røde og hvide roser i en oval ramme.
J. Becker (kunstmaler i det 20. århundrede); i dette parti et maleri på træ, signeret i højre side, skjult under rammen. Dateres til 1940'erne, enkel oval mat, forgyldt indfatning. mål ca. 67 x 57 cm, maleri 58 x 48 cm.