SIGNIERT W. BERGHAUER. solsikker og gladioler. stilleben.

323090. SIGNIERT W. BERGHAUER. solsikker og gladioler. stilleben.

W. Berghauerm (maler fra det 20. århundrede); i dette parti et oliemaleri dateret omkring 1950 med en buket gladioler og solsikker præsenteret i en glasvase, signeret nederst til venstre. Gyldent udsmykket ramme, verso med håndskrevne noter. mål ca. Ramme 100 x 80 x 7 cm, maleri 80 x 60 cm.

God stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

God stand.

HannoVerum
Antal besøg: 9.171