LÆNESTOLE, et par, begyndelsen af det 20. århundrede.

323057. LÆNESTOLE, et par, begyndelsen af det 20. århundrede.

Et par lænestole i grøngrå fløjl med svungne bagbukkeben, forben i drejet træ med hjulskiver.
Bredde 47 cm.
Sædehøjde 44 cm.
Total højde 94,5 cm.

Brugsslitage, senere polstring, pletter, hvoraf den ene har en større plet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Bredde 47 cm.
Sædehøjde 44 cm.
Total højde 94,5 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 646