SERVICEDELE, porcelæn, 8 dele, inkl. "Grön Anna", Rörstrand.

322845. SERVICEDELE, porcelæn, 8 dele, inkl. "Grön Anna", Rörstrand.

Suppeterrin med underkop og låg, Italien, fadets længde, totalhøjde 28 cm 7 middagstallerkener, "Green Anna", Rörstrand, diameter 24 cm Sauceskål, "Green Anna", Rörstrand, længde 24 cm Serveringsfad, England, længde 23,5 cm.

Brugsslitage Knitring og misfarvning på sauceskålen Ridser på tallerkenerne.

Få foretaget en gratis vurdering!

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besøg: 956