322845. SERVICEDELE, porcelæn, 8 dele, inkl. "Grön Anna", Rörstrand.
Suppeterrin med underkop og låg, Italien, fadets længde, totalhøjde 28 cm 7 middagstallerkener, "Green Anna", Rörstrand, diameter 24 cm Sauceskål, "Green Anna", Rörstrand, længde 24 cm Serveringsfad, England, længde 23,5 cm.
Brugsslitage Knitring og misfarvning på sauceskålen Ridser på tallerkenerne.