FIGURER, porcelæn, 5 stk. inklusive Wallendorf.

322787. FIGURER, porcelæn, 5 stk. inklusive Wallendorf.

Pige med hvalp, Nao, højde 25 cm Pige med frugtkurv, Nao, højde 24 cm Kvinde sidder på sten, Tyskland, højde 23 cm Ballerina, Wallendorf, højde 15 cm Ballerina, Wallendorf, højde 9 cm.

Brugsslitage Der mangler en lillefinger på den siddende ballerina Lille Kantstødt på undersiden af stenen med den siddende kvinde.

Få foretaget en gratis vurdering!

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besøg: 1.038