322574. VÆGLAMPER, 2 stk, messing og glas, En suite, Hans-Agne Jakobsson AB, anden halvdel af 1900-tallet.
Med glaskupler.
Hver med 5 lyspunkter.
Højde 62 cm.
Proveniens: Hængt i en kirke i Sandviken.
Brugsslitage, ridser, enkelte Kantstødt på glas, ikke funktionstestet.