ROBERT STOOP. 1908-1978 tysk 20 århundrede.

322445. ROBERT STOOP. 1908-1978 tysk 20 århundrede.

Landskab med birkes og vandrere. impressionistisk opfattelse. Håndmalet i olie på panel med en sikker stil og en smuk palette af rigtig god kvalitet.
Signeret og dateret (19)55 nederst til højre.
Størrelse ca. 18 x 27 cm, rammemål ca. 28x36,5 cm.

God stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

God stand.

Pro Art Kunsthandel
Antal besøg: 1.234