GULV, folklore, 1800-tallet.

GULV, folklore, 1800-tallet.
321986. GULV, folklore, 1800-tallet.

Med to opdelte sager. Pendel og lodslange fås.
Urskive i malet træ, 1-dags urværk, bagside med skrift: Lübeck.
Længde: 57, Bredde: 32, Højde: ca 225 cm.

Alder og Brugsslitage.
Senere maleri. Ikke gennemgået.
Urværk og urskive ikke original.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Alder og Brugsslitage.

Nøgler mangler.

Antal besøg: 4.044