3218328. ET KINESISK EKSPORTLAKERET SKAB.
Med dobbelte døre med messingfastgørelser og indvendige to-lags hylder. Chinoiserie Dekoration, malet og i relief med indsat hardstensdesign. Højde 132,5 cm x bredde 87 cm x dybde 46 cm.
Almindelig brugsspor med enkelte mærker og ridser.