Smedeudstyr: Rent til smedning, 160 mm. Ringline, 10-25 mm. Strikke cirkel.
Kurve cirkel.
Kuglehammer, 300 gram.
Høvlehammer, 300 gram.
Bogstavsæt, AZ.
Nummersæt, nitteværktøj.
Gasbrænderhåndtag Primus. Gasbrænder LK Metall.
Tegneudstyr: Tegnebord A3 Marabu 4419, kompasser, skabeloner til kurvetegning og sms.
Bogen, "Fagtegning".
Halvfabrikata.
Plade: Nysølv, bronze, rustfrit stål, diverse plader.
Arbejdsbøger: Sølvsmedning, Bogen om smykker og ædelstene, Kobber, sølv, emalje, Gassvejsning, lodning og skæring, Fachkunde Edelmetallgewerbe.
Inspirationsbøger: Vikinger, smykker gennem 7000 år, smykker fra det 20. århundrede, vikingernes myter-kultur og lange rejser.
Mindre Brugsslitage.
Kurve cirkel.
Kuglehammer, 300 gram.
Høvlehammer, 300 gram.
Bogstavsæt, AZ.
Nummersæt, nitteværktøj.
Bogen, "Fagtegning".
Halvfabrikata.
Mindre Brugsslitage.