SØLVSMEDSUDSTYR.

321765. SØLVSMEDSUDSTYR.

Smedeudstyr: Rent til smedning, 160 mm. Ringline, 10-25 mm. Strikke cirkel.
Kurve cirkel.
Kuglehammer, 300 gram.
Høvlehammer, 300 gram.
Bogstavsæt, AZ.
Nummersæt, nitteværktøj.
Gasbrænderhåndtag Primus. Gasbrænder LK Metall.
Tegneudstyr: Tegnebord A3 Marabu 4419, kompasser, skabeloner til kurvetegning og sms.
Bogen, "Fagtegning".
Halvfabrikata.
Plade: Nysølv, bronze, rustfrit stål, diverse plader.
Arbejdsbøger: Sølvsmedning, Bogen om smykker og ædelstene, Kobber, sølv, emalje, Gassvejsning, lodning og skæring, Fachkunde Edelmetallgewerbe.
Inspirationsbøger: Vikinger, smykker gennem 7000 år, smykker fra det 20. århundrede, vikingernes myter-kultur og lange rejser.

Mindre Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!
321765. SØLVSMEDSUDSTYR.

Kurve cirkel.
Kuglehammer, 300 gram.
Høvlehammer, 300 gram.
Bogstavsæt, AZ.
Nummersæt, nitteværktøj.
Bogen, "Fagtegning".
Halvfabrikata.

Mindre Brugsslitage.

Antal besøg: 3.191