321541. HYLDE med HVID RINDEL, fineret i mørkkornet birk, 1930'erne/40'erne.
Underdel (delbar) med 3 skabslåger, overdel med glasdel i midten med 3 glashylder, samt hylder på siderne.
Højde 148, længde 161, bredde 35 cm.
Slid, senere tilføjet mellem skive mellem bund og top, kan fjernes. Finerskader, ridser og mærker, støbeskader på skabslåge.