321467. SKÅL og PLADE, 7 dele, glas, krystal, signaturer.
Skål, mesh mønster, Kosta Boda, signatur.
Skål, pink meleret mønster.
Vase, Boda, signeret: Bertil Vallien.
Vase, hvid, dråbeformet.
Vase, pink, signeret: Sjöhyttan Ulf Johansson.
Kunstglas, æggeform, Strömbergshyttan.
Tønde, krystal.
Længder mellem: 5 - 41, Højder mellem: 8 - 21 cm.
Brugsslitage, små Kantstødt er til stede.