SIGNIERT ASCHER. Ung kvinde i kostume, dekoreret med blomster.
321442. SIGNIERT ASCHER. Ung kvinde i kostume, dekoreret med blomster.
Ascher (maler fra det 19. århundrede) & 20. århundrede); Nærværende maleri på båre fra 1800-tallet, indrammet i ramme fra 1970'erne. Motivet viser en ung kvinde i traditionel dragt med en krans af blomster og en enkelt blomst i håret. Signeret "Ascher" nederst til højre, muligvis en senere signatur. mål ca. Ramme 50 x 60 x 4 cm / maleri 37 x 47 cm.