3208795. BLÅBÆR KVARTS GULD ØRERINGE, 375 GULD.
stemplet 375 gult guld (9 karat), ca. 1,15 gram, hvert par øreringe er rundskåret med en blåbærkvarts (Brasilien) på 6 mm diameter (i alt 1,26 ct.) med en spidsversion, komplet 2 stk, med ægthedscertifikat.