320768. BÅDSVENTIL, messing og glas, første halvdel af det 20. århundrede.
Cirkulær form. Oplukkeligt vindue med hængsler, låsbar gennem gevind funktion.
Glas diameter 25 cm.
Samlet diameter ca 39 cm.
Brugsslitage, pletter/belægninger, skader og en bule på bagsiden.