320517. DIVERSE GLAS, 9 dele, anden halvdel af det 20. århundrede.
Et par lysestager, klart glas.
1 skål, fuga, Orrefors, røgfarvet.
1 fugl, støbt krystal, Reijmyre.
1 rød led.
1 rød glaskande.
1 rød essayskål, mærket Reijmyre.
1 rød glasskål, delvis ætset dekoration, mærket Reijmyre.
1 høj rød vase.
Brugsslitage, ikke gennemgået, Kantstødt på Orrefors fuge.