J. Rousseau, 2 tegninger, Key West, USA, signeret.
3201911. J. Rousseau, 2 tegninger, Key West, USA, signeret.
Tegning „Hemingway`s House“ Key West, signeret J Rousseau. Billedmål ca. 14,5 x 10,5 cm, karmmål ca. 24 x 19 cm.
Tegning „Sloppy Joe's“ Key West, signeret J Rousseau
Billedmål ca. 11,5 x 14,5 cm, karmmål ca. 19 x 24 cm.
Brugsslitage, ramme med mærker. Ikke undersøgt uden for rammen.