SPEJL, Oscar-vindende, slutningen af 1800-tallet.

31984. SPEJL, Oscar-vindende, slutningen af 1800-tallet.

Forgyldt og bronze. Udskåret dekoration med mascaron, drager, blomster og rocailler. Facet glas. Højde 145 cm.
Herkomst: Ifølge oplysninger købt på slotsauktion af godsejer Birger Johansson i 1960'erne.

Slitage og skader.

Få foretaget en gratis vurdering!

Slitage og skader.

Antal besøg: 1.528