En samling Trip Trap miniature huse, design Bent Maltha, Danmark, 10 dele.

3196745. En samling Trip Trap miniature huse, design Bent Maltha, Danmark, 10 dele.

En samling Trip Trap miniature huse, design af Bent Maltha.
Samlingen indeholder 12 dele, herunder følgende huse:
Sletterhage Fyr, Helgernæs - model nr. 36
Sindal Gamle Posthus, 1911 - model nr. 34
Drachmanns Hus - Skagen - model nr. 16
Fiskepakhuse, Skagen - model nr. 13
Vesterbyhus, Skagen - model nr. 14
Knipleskole, Nørre Sejerslev - model nr. 31
Hjelmstald, hjørne - model nr. 29
Hjelmstald, 4-fag - model nr. 22
Hjelmstald, 5-fag - model nr. 23
Hjelmstald, 3-fag - model nr. 21
Højde: 8-19 cm.
Længde: 4,5- 22 cm.
Originale kasser medfølger til størstedelen af husene.

Mindre alders- og brugsslitage, herunder enkelte overfladeridser og mærker.

Tema

Kvalitetsauktion January

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde: 8-19 cm.
Længde: 4,5- 22 cm.

Tema

Kvalitetsauktion January

Antal besøg: 2.089