319266. MAPPE, Lito 30.
319266. MAPPE, Lito 30.
1945 1975, syv originale litografier trykt af sten af Rolf Jansson litho, signeret og nummereret 64/350, indrammet med ydermål 41x52 cm Bestående af ; Sven Erixson: Skitur, L Gram: Gisela, H Lindberg: Old Kattendijk Dock, S Mörner: Vision, KA Pehrson: The Good Henrik, L Rodhe: Off the Road, R Svensson: Cold.