SIGNIERT K. EWALD. Hedelandskab i den pompøse ramme.

318662. SIGNIERT K. EWALD. Hedelandskab i den pompøse ramme.

K. Ewald (maler fra 1800-tallet) & 20. århundrede); i dette parti et oliemaleri fra omkring 1930 med temaet blomstrende lyng. Maleriet er præsenteret i en massiv gylden ramme. Det er en udskåret og forgyldt træramme. mål ca. 71 x 56 x 6 cm, maleri 50 x 35 cm.

Små alderstegn.

Få foretaget en gratis vurdering!

Små alderstegn.

HannoVerum
Antal besøg: 1.548