318522. FOOD SERVICE 55 stk, "Ingeborg" Rörstrand, første halvdel af det 20. århundrede.
12 middagstallerkener, diameter 24,5 cm.
12 dybe tallerkener, diam 24 cm.
11 startplader, diam 22 cm.
12 tallerkener, 18 cm.
Suppeterrin, sauceskål, kande.
2 skåle.
3 fade, længde 22-34 cm.
Slitage, misfarvning/ varierende grader af snavs under glasuren, mindre Kantstødt og hårgrænser er til stede. Kande med revne.