SPISESUMSGRUPPEN, 5 dele, Alvar Aalto, sidste halvdel af det 20. århundrede.
318417. SPISESUMSGRUPPEN, 5 dele, Alvar Aalto, sidste halvdel af det 20. århundrede.
Mærket på undersiden: Aalto Møbler, svensk kvalitetsprodukt.
Fire stole, sædehøjde ca 44 cm.
Udtrækkeligt bord på den ene kortside med to indsatsplader.
Længde 109,5 cm.
Bredde 75 cm.
Højde 73 cm.
Samlet længde ca 166 cm.
Brugsslitage, pletter, tørre revner, bordplade med grovere slid.
Længde 109,5 cm.
Bredde 75 cm.
Højde 73 cm.
Samlet længde ca 166 cm.