MALERIER, 3 stk., Oskarshamn-motiv, 1900-tallet.

318034. MALERIER, 3 stk., Oskarshamn-motiv, 1900-tallet.

Ubekendt kunstner, Döderhult kirke, olie på lærred, signeret G Johansson. 44,5 x 66,5 cm.

Bernhard Handell, Hamngatan Oskarshamn, farvelitografi, signeret og nummereret 101/150. 20,5 x 51,5 cm.

Ubekendt kunstner, udsigt fra nordkajen, mixed media, signeret og dateret Hultgren 73. 21 x 90,5 cm.

Noget slid. Pletter på litografien, knust glas på Hultgren-maleriet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.157