317436. SPISESTÆT, 73 dele, porcelæn, H&C Chodau, Tjekkoslovakiet, 20. århundrede.
11 madtallerkener, 18 dybe tallerkener, 12 forretstallerkener, 12 tallerkener, 8 serveringsfade, 7 serveringsskåle, 2 saucekander, 2 kander og 1 suppeterrin.
Brugsslitage. Der kan lejlighedsvis være en mindre Kantstødt.