TISCH, WURZELHOLZ FURNIERT. 3-benet stativ med løvefødder, dateret til omkring 1870.

317409. TISCH, WURZELHOLZ FURNIERT. 3-benet stativ med løvefødder, dateret til omkring 1870.

Antik stuebord fra omkring 1870 med udskåret fod; Valnød med rodtræfiner. mål ca. 130x100x65 cm.

Spændingsrevne midt på begge sider af pladen, let falmet, ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.286