317207. KAFFESÆT, 90 stk., porcelæn, "Vine ranka", Hackefors, midten af det 20. århundrede.
15 kaffekopper, højde 6,3 cm.
15 kaffeskåle, 11,3 cm.
13 ruskindskopper, højde 5 cm.
12 ruskindsfade, diameter 9,6 cm.
1 kaffekande, højde 22 cm.
16 tallerkener, 15 x 15 cm.
2 flødekander, højde 6,3 - 7 cm.
2 sukkerskåle, højde 8 - 10 cm.
1 serveringsbakke, 17 x 37 cm.
1 serveringsfad, længde 22 cm.
1 medaljonformet fad, længde 15,7 cm.
1 gitterfad, diameter 19,5 cm.
1 serveringsfad, diameter 32,2 cm.
3 stk, bladformede fade, længde 9,2 - 14,7 cm.
1 urne, højde 24 cm.
3 vaser, højde 12 - 21,2 cm.
2 lysestager, højde 9,7 cm.
Brugsslitage, en kaffekop med kanthak.