SKAB, Japan, Meiji, slutningen af det 19. århundrede.

317164. SKAB, Japan, Meiji, slutningen af det 19. århundrede.

Krone og hylder kan monteres. Undersektion med to låger, fire udtræksskuffer og en løs hylde på indersiden. På fire buede ben. Beslag i messing. Indretning med motiver af figurscener, landskaber, dyreliv og drage på Fuji(?). Indretning delvist i relief.

Længde 91 cm.
Bredde 43,5 cm.
Højde ca 211 cm.

Brugsslitage, stødmærker, skader/revner, reparationer, nogle dele af aflastningen er beskadiget/mangler.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Længde 91 cm.
Bredde 43,5 cm.
Højde ca 211 cm.

Nøgler mangler.

Antal besøg: 3.009