317091. SKYDEKLAP SEKRETÆR MED OVERSKAB, fyrretræ, 18./19. århundrede.
To dele, træskåret dekorative lister, messingbeslag, skuffeinteriør bag skriveklap. Højde 194, længde 112, bredde 45 cm.
Slitage, ridser, mærker, tørre revner.
Nøgle/nøgler findes