ANDERS ZORN. „EKA“, 1913.

ANDERS ZORN. „EKA“, 1913.
3169154. ANDERS ZORN. „EKA“, 1913.

Signeret og dateret i plade og signeret med blyant, ætsning på van Welderen zonenpapir (vandmærke), pladeoverflade 90x120 mm, bladmål 23x28,5 cm.
Artikel-Nr.: Hjert&Hjert 266.

Bladet er stærkt gulnet.

Kunstner/designer

Anders Zorn (1860–1920)

Få foretaget en gratis vurdering!

Artikel-Nr.: Hjert&Hjert 266.

Bladet er stærkt gulnet.

Kunstner/designer

Anders Zorn (1860–1920)

Antal besøg: 844