316847. DESK, med hank, nysølv, 20. århundrede.
Rektangulært skrivestativ på 4 fod i form af bolde.
Blækbeholder i falsetskåret glas med nikkel sølv låg.
Sæt med indgraveret tekst.
Mål: ca 16,5 x 25 cm.
Sæt med indgraveret tekst.
Mål: ca 16,5 x 25 cm.