316327. VASE og KANDE, keramik, Royal Doulton, England, art nouveau, første halvdel af det 20. århundrede.
Signeret og stemplet.
Vasens højde er 29 cm.
Højde på kande, blækhåndtag, 18 cm.
Brugsslitage.
Vasen har et lille hvidt malingsstænk på, men det er ved at forsvinde.