MATTI J. HYVARINEN. DESIGNERRING, sølvsigneret Matti J. Hyvarinen.

316238. MATTI J. HYVARINEN. DESIGNERRING, sølvsigneret Matti J. Hyvarinen.

Designerring lavet af 925 sølv og stemplet, plus signumet MJH for Matti J. Hyvarinen og bymærket for Turku og årsmærket Y/.
Organisk ringhoved lavet af polerede og strukturerede sektioner.
Ringbåndets indvendige diameter 18,5 mm = ringstørrelse 56/57 Ringhoved 17,1 x 9,7 mm Vægt 4,17 gram.

meget god stand, pæne smykker.

Få foretaget en gratis vurdering!

Inter-Arte
Antal besøg: 1.925