BØRNESTOL, rokokostil, guldlakeret, 1900-tallet.

315939. BØRNESTOL, rokokostil, guldlakeret, 1900-tallet.

Fast polstret ryg og sæde. Påklædte armlæn. Udskåret indretning.
Sædehøjde 34 cm.

Brugsslitage, skader, malingafskalning, polstring med pletter, røde bånd limet på polstring, senere ompolstret, skal limes.

Få foretaget en gratis vurdering!

Sædehøjde 34 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 1.725