BESTIKSÆT, 107 dele, sølv, "Wasa", Gab, Stockholm.

315719. BESTIKSÆT, 107 dele, sølv, "Wasa", Gab, Stockholm.

12 knive, længde 26 cm 12 gafler, længde 21 cm 12 skeer, længde 21 cm 12 knive, længde 21,5 cm 12 gafler, længde 18 cm 12 skeer, længde 18 cm 12 knive, længde 17,5 cm 12 gafler, længde 15 cm 10 butter knive, længde henholdsvis 16 og 20 cm 1 sauceske Vægt ca 4400 gram, inklusiv knivskaft i rustfrit stål.

Monogram E indgraveret på de fleste dele, Brugsslitage og ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 1.352