SØLVOBJEKTER, 9 stykker, 19. og 20. århundrede, vægt 463 gram.

315012. SØLVOBJEKTER, 9 stykker, 19. og 20. århundrede, vægt 463 gram.

Ske 1885 England, krus CG Hallberg, skål med låg MEMA højde ca 10 cm, nålefad længde 11 cm, fingerbøl, lokkeboks sterling, 2 vaser højde 11 cm, og bakke mærket 800WTB uden kontrol stempel 193 gram.

Skål med let skævt låg , vaser bulet, indgraveret bagside, ellers Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.421