SEKSPLANKEKASSE I EGETRÆ FRA SLUTNINGEN AF 1600-TALLET.

3148084. SEKSPLANKEKASSE I EGETRÆ FRA SLUTNINGEN AF 1600-TALLET.

restaureringer, med støbt hængslet top, støbt øvre frise foran, hakkede hjørner, formede beslag og 'v' udskårne sider, 116 cm bred x 43 cm dyb x 67 cm høj
Ejendom tilhørende en afdød ejendom, solgt efter ordre fra eksekutører.

restaureringer, banket, markeret, ridset og plettet, tegn på gammel orm, mangler stearinlys og lås, gamle skader på beslag og fødder.

Få foretaget en gratis vurdering!

Rushbrooks Auctioneers
Antal besøg: 386