314135. DESK, Ferd. Lundquist(NK) GBG, midten af det 20. århundrede.
Højde 77, længde 150, bredde 80 cm, mærket Bröderna Falanders möbelsnickeri, leif fahlander.
let Brugsslitage, små dråber klar lak på den ene side af skiven, et æske hjørne repareret på indersiden.
Nøgle/nøgler findes