MÜLLER, FRANZ ADOLF C. (SCHWEIZ 1841-1903). "Portræt af en skægget mand med en tricorn hat og et tørklæde".

314114. MÜLLER, FRANZ ADOLF C. (SCHWEIZ 1841-1903). "Portræt af en skægget mand med en tricorn hat og et tørklæde".

Olie på panel, signeret nederst til venstre, dateret 1883, indrammet, størrelse 18 x 22 cm.

uden væsentlige mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

uden væsentlige mangler.

Auktionshaus J. Weiner
Antal besøg: 1.456