SIMON GATE. „DRAPERISKALLEN“, ORREFORS, 1920'ERNE.

3140207. SIMON GATE. „DRAPERISKALLEN“, ORREFORS, 1920'ERNE.

Indgraveret dekor, signeret, nummereret 109, fad 22,5x17 cm, skålhøjde 12 cm, skållængde 22cm.

Nogle ridser i bunden, ellers kun lidt lettere slid.

Kunstner/designer

Simon Gate (1883–1945)

Tema

Art Glass

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Simon Gate (1883–1945)

Tema

Art Glass

Antal besøg: 1.200